Łowisko

ŁOWISKO

STAWY W WOLI CHORZELOWSKIEJ

Stawy w miejscowości Wola Chorzelowska to piękne i ciche miejsce dla fanów wypoczynku na łonie natury. Kompleks otoczony jest ogromnymi połaciami Puszczy Sandomierskiej zamieszkałymi przez niezliczone ilości dzikich zwierząt i roślin. Występujące w tym miejscu pokłady wody, wszelakie bagna, rozlewiska i kanały stworzyły wspaniałe i jedyne w swoim rodzaju siedliska dzikiego ptactwa oraz oczywiście ryb. 

Przelatujące nad zbiornikami ogromne stada szpaków, czy też czatujący na swoją zdobycz dziki czarny bocian. To piękne i częste widoki, dzięki którym można zapomnieć o codziennym zgiełku miasta. Z wędkarskiego punktu widzenia wody te są swoistą perełką wśród okolicznych łowisk. Nieskażone kłusownictwem, śmieciami czy niewłaściwym gospodarowaniem oferuję spotkanie z naprawdę okazałą zdobyczą. 

Miłośnicy białorybu mogą liczyć na spotkanie z pięknym karpiem lub amurem, medalowym linem czy pięknymi płociami i karasiami. Stawy, to także ostoja szczupaków, sandaczy, sumów oraz pięknych wyrośniętych garbów.

Zarośnięty, większy zbiornik tworzy wymarzone środowisko dla rozwoju ryb. Głębokość obu zbiorników nie przekracza dwóch metrów głębokości z dnem miękkim. Oczywiście obowiązuje dbanie o czystość i porządek. Do dyspozycji gości przygotowany jest także domek letniskowy o wysokim standardzie z 4 pokojami, łazienką, kuchnią oraz altanką do grillowania. 

Galeria